Eger

Eger znajduje się w północnej części  Węgier między malowniczymi pasmami gór Matra i Buk, na północny wschód od Budapesztu. Najokazalsze budynki w Egrze pochodzą z okresu baroku i czasów tureckich. Eger i okolice słyną z uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Z uprawianych dziś gatunków produkuje się szeroką skalę białych i czerwonych win wyt...

Eger znajduje się w północnej części  Węgier między malowniczymi pasmami gór Matra i Buk, na północny wschód od Budapesztu. Najokazalsze budynki w Egrze pochodzą z okresu baroku i czasów tureckich. Eger i okolice słyną z uprawy winnej latorośli i produkcji wina. Z uprawianych dziś gatunków produkuje się szeroką skalę białych i czerwonych win wytrawnych i półsłodkich, a przede wszystkim słynną Byczą Krew (Egri Bikaver).
Solankowe wzgórze
W okolicy Egeru w wiosce Egerszalok, 6 km od miasta jest słynne uzdrowisko z wodami solankowymi. Zbocze góry poprzecinane minibasenami, utworzonymi z wapienia. Ciepłe wody, sól tworzą niesamowity i bardzo zdrowy klimat. Ta formacja solankowa na zboczu góry jest unikatem na skalę europejską.

Więcej

Eger Jest 1 oferta.

  • Hotel Flora położony jest w samym centrum barokowego Egeru. Otwarty w 1989r., całkowicie wyremontowany w 1999r. w 2009r. Odrestaurowano hotelowe Wellness oraz pokoje mansardowe. Obiekt połączony z kąpieliskiem termalnym tunelem krytym. Goście hotelowi mają wliczony wstęp bez ograniczeń. Na terenie obiektu bezpłatny internet. Do dyspozycji centralny sejf w recepcji, klimatyzowana restauracja oferująca dania kuchni międzynarodowej oraz węgierskiej.
    Obiekt posiada 190 pokoi, w większości klimatyzowane 125 pokoi standardowych, 48 pokoi mansardowych, 8 pokoi familijnych.