Szczawnica

Szczawnica uzdrowisko znajduje się  w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w dolinie Grajcarki, prawobrzeżnego dopływu Dunajca.
Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Po obu stronach górskiego wąwozu położone są obiekty sanatoryjne, domy wczasowe i pensjonaty. Uzdrowisko  znane...

Szczawnica uzdrowisko znajduje się  w bezpośrednim sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w dolinie Grajcarki, prawobrzeżnego dopływu Dunajca.
Ze wszystkich stron wznoszą się górskie zbocza, pokryte iglastymi i modrzewiowymi lasami. Po obu stronach górskiego wąwozu położone są obiekty sanatoryjne, domy wczasowe i pensjonaty. Uzdrowisko  znane jest już od 150 lat, można się tutaj leczyć i wypoczywać czyste górskie powietrze wolne od tzw. alergenów sprzyja skuteczności metod w leczeniu.  Uzdrowisko posiada 12 źródeł wód mineralnych. Wody  to:  szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe, bromkowe bogate w sole mineralne i liczne mikroelementy. Szczególnie wskazane przy schorzeniach dróg oddechowych, nieżytach żołądka, zaparciach, skazie moczowej, miażdżycy tętnic, z wysokim poziomem cholesterolu, osteoporozie.

Więcej

Szczawnica Jest 1 oferta.

  • Budowlani to obiekt składający się z dwóch części hotelowych - Sanatorium Budowlani  i Hotel Spa
    Sanatorium  Budowlani i Hotel Spa położone są na południowym stoku góry Bryjarka, w uzdrowiskowej części Szczawnicy. Z okien niemal wszystkich pokoi roztacza się piękny panoramiczny widok na miasto oraz pobliskie szczyty.
    Część hotelowa Spa jest nowa dobudowana częścią do budynku sanatorium.
    Zespół sanatoryjny oferuje pobyty lecznicze, profilaktyczne, wypoczynkowe, indywidualne i grupowe, turnusy rehabilitacyjne, a także unikalne wczasy odchudzające realizowane w oparciu metodę dr Bardadyna.

    To doskonałe miejsce na połączenie wypoczynku z odnową biologiczną. W gabinetach zabiegowych wykwalifikowana kadra wykonuje szeroki wachlarz zabiegów leczniczych ukierunkowanych przede wszystkim na schorzenia dróg oddechowych i narządu ruchu. Dopełnieniem kuracji jest klimatoterapia - specyficzne warunki panujące w Szczawnicy korzystnie wpływają na stan zdrowia.